Lösev Dergi

Annelerimizin duaları sizinle LÖSEV’e yeni bir asansör bağışlar mısınız?

Geçen sene, hem hastanemizde yatan lösemili çocuklarımızın yararlanacağı hem de tamamen parasız tedavilerine kaynak yaratacak bir binayı bağışlarla yapmaya başladık. 7 katlı bu eşsiz yapı için 6 kişilik bir asansör ihtiyacımız oldu. Gelin buradan sonrasını Valter Asansörlerinin Türkiye Temsilcisi Sayın Murat Ağcabağ’ın ağzından dinleyelim.

“Ofiste arkadaşlarım “LÖSEV’den bir faks geldi, asansör talepleri var" dediler. Okudum tereddüt etmeden en iyisinden, istedikleri  ölçülerde hemen bir adet bağışlayalım dedim, sonra unuttum gitti." Birkaç gün sonra 5 yaşındaki biricik oğlumda halsizlik, ateş, iştahsızlık başladı. Önceleri geçer diye basit ilaçlarla tedavi etmeye çalıştık. Geçmeyip ateş devam edince tıp fakültesine götürdük. Kanına baktılar, tam teşhis konulmadı. Sonra doktor doktor dolaştık kimse bir tanı koyamadı. Bir ara kan yaymasında kötü hücreler var, lösemiden şüpheleniyoruz dediler. Bütün aile işi gücü unuttuk, tüm varlığımızla çocuğumuzun hastalığına odaklandık. Büyük bir stres, büyük bir moral yıkıntısı yaşadık. Bu arada 3 ay geçmiş farkında değildik. Bir gün ofisten aradılar, “LÖSEV’in asansörü Almanya’dan geldi, yerine monte ediyoruz" dediler. Asansör takıldıktan iki gün sonra yavrumun ateşi düştü, iştahı açıldı, eskisi gibi koşup oynamaya başladı. Gözlerime inanamadım, yavrumu bağrıma basıp, yüce Allah’ıma şükürler ettim"

Bu olay belki büyük bir tesadüftü ama hepimiz inanıyoruz ki Allah, lösemili çocukların ve annelerinin hayırseverler ve bütün bağışçılar için ettikleri duaları duymakta ve kabul etmektedir.