HAKKINDA

1972’den bugüne dünyanın en iyi komponentlerini kendi imalatlarımızla birleştirerek halatlı taşımacılık sektöründeki asansör, yürüyen merdiven, yürüyen yol ve teleferik sistemleri kuruyoruz.

Yıllardır gerçekleştirdiğimiz yüzlerce konut projeleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve bünyesindeki yapılar, Metrolar, Hastaneler, Oteller, Üniversiteler, Alışveriş ve Yaşam Merkezleri, İbadet yerleri, Ulaşım ve Şehir Seyir Alanlarındaki dikey ve yatay taşıma sistemlerimizle  her gün  milyonlarca insana konforu, kaliteyi ve güvenin hizmetini veriyoruz.

Dünyada çok önemli bir yeri ve işlevi olan Teleferik taşımacılığıyla önemli bir ihtiyacı karşılıyor, Lider firma olarak faaliyete aldığımız ve alacağımız tesisler ile kullanıcı dostlarımıza seyir zevki ve hayatı kolaylaştırma imkânı sunuyoruz.

Grubunda 600 kişiyi aşan tecrübeli kadromuz,  7/24 teknik servis ağlarımız ile müşterilerimize kesintisiz hizmette dünya standartlarını sunuyoruz.

İnsanların emniyeti ve mutluluğunun en büyük değer olduğu bilinci içerisinde yüksek mühendislik çalışmalarına ve   AR-GE faaliyetlerine sürekli destek verip, kaynak ayırarak, Valter’in en iyiyi arayış vizyonunu   taviz vermeden devam ettirip uyguluyoruz.

Yeni projelerin yanında; mevcut asansör sistemlerini ve yürüyen merdiven sistemlerini, markasına, yaşına bakmaksızın modernizasyon prensipleri içerisinde Valter kalitesi farkı ile düzenleyip kullanıma sunuyoruz. Ayrıca bakım-servis departmanlarımız müşterilerimize sürekli hizmet vermeye devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projeleri, sponsorluklar, spor ve sanat etkinlikleri ile gönüllere dokunuyor, sağlıklı yarınlara bizde katkı sağlıyoruz.

Valter olarak yarım asra yaklaşan yolculuğumuzda değişimin ve kalitenin öncüsü, sektöründe de Türkiye’nin en başarılı gruplarından birisi olduk.

Tüm faaliyetlerimizi koşulsuz müşteri memnuniyeti, uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim çerçevesinde yürüterek, ülkemizde yakaladığımız istikrarlı başarı grafiğini ve dünyadaki saygın konumumuzu her gün biraz daha yukarılara taşımaya kararlıyız.

Valter,

1972’den bugüne aşağı-yukarı ‘’en iyisi’’

1953 ∞
Ahmet Ağcabağ
Kurucu&Onursal Başkan

Valter, Türkiye’de sektörün miladı sayılan yıllarda dünyanın en zorlu işlerinden biri olan asansör, yürüyen merdiven hizmetlerinde bilgi birikimi, deneyim ve yaratıcılıkla yazılmış bir başarı hikayesidir.

Valter 1972’de Kurucu&Onursal Başkan merhum Ahmet Ağcabağ tarafından Ankara’da kurulmuş ve 1994 yılından itibaren bayrak tamamen 2. nesil olan oğlu Murat Ağcabağ’a devredilmiştir.

Valter, Asansör, Yürüyen Merdiven/Yürüyen Bant sistemlerinin yanı sıra Türkiye Distrübütörlüğünü yaptığı dünya devi Doppelmayr'ın halatlı taşımacılık sitemlerinde; Teleferik, Füniküler, Yamaç Asansörü, Rope con vb. sistemleri ile birlikte İnşaat ve Projelendirme hizmetleri de vermektedir.

Almanya, Fransa, Azerbaycan, Kosova, Suriye gibi ülkelere ihracatlar yapmış ve Avrupa kıtası için  Valter Europe’u açmıştır.

Grubunda taşero ettikleri hariç 600’den fazla kişi istihdam etmektedir.

2018 için hedeflediği yerde olan Valter, 2023 hedefinde Ankara Akyurt’ta arsası tamamen kendisine ait olan, 24.000m2 kapalı alanıyla fabrikasını açacak ve Türkiye distribütörlüğünü yaptığı birçok Avrupa menşeyli firmanın üretimlerini bünyesinde yaparak tüm Türkiye’ye ve Orta Doğu’ya lojistiğini sağlayacaktır.

Yarım asra yakın tecrübesiyle  montaj, bakım&servis ve modernizasyon hizmetleri vermekte olan Valter, bugüne kadar yaklaşık 23.000 asansörü hizmete sunmuş ve 7/24 müşteri memnuniyeti anlayışı ile çalışmaktadır.

Valter’in gelişme kronolojisi

İşimizde Uzman Olmak

Valter, yılların birikimiyle yaptığı işi en doğru şekilde ve üstün kalite çerçevesinde sunmayı amaçlamaktadır. Alanında uzman sıfatını bir başarı göstergesi olarak taşımakta, her geçen gün daha üst seviyelere çıkmayı sektörün gelişimi için görev olarak kabul etmektedir.

‘En İyi’ Çizgisinin Üstünde Konumlanmak

Valter, yıllık 550 montaj kapasitesi ile asansör sektörünün lider firması olmaya devam ediyor. Rekabetin üst düzey vuku bulduğu piyasada, en iyileri ayıran çizginin üstünde bulunmanın zorlu koşullarının farkında olarak, çok çalışmaya ve çok üretmeye devam etmek temel ilkelerimizin başında gelmektedir.

Yenilikçi ve Üretken

Sadece asansör sektöründeki değil, tüm teknolojik gelişmeleri ayrıntılarıyla mercek altına alıyoruz. Eğitimli kadromuzla yenilikleri takip etmek ve Valter markasını sürekli güncel tutmak hedeflenmektedir.

Dürüstlük Çerçevesinde İletişim

Birlikte çalıştığımız çözüm ortaklarımız ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizle en iyi iletişimi kurmaya özen gösteriyor, Valter isminin yarattığı güven algısını sürdürmek için dürüstlük yolunda yürüyoruz. En küçük ayrıntılar dahil vaat edilen her sözü yerine getirmek ana ilkelerimizdendir.

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Memnuniyeti esas alarak, sunduğumuz hizmetin kalitesinden emin olmak ideallerimizi süslemektedir. Müşterilerimizin yüzünde oluşacak mutluluk için çalışıyor, gülümsemelerin hayaliyle işimizi yapıyoruz.

Çok Kıymetli Ekip Arkadaşlarım, Değerli Müşterilerimiz ve Değerli Çözüm Ortaklarımız,

Öncelikle hepinizi selamlıyor, Kurucumuz Merhum Ahmet Ağcabağ’ı saygıyla ve özlemle anıyorum.

1972’den bugüne her geçen gün Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda güçlenirken, heyecan verici yolculuğumuzu, büyümemizi istikrarlı kılacak yatırımlarla devam ettireceğiz. Yeni iş alanları, ortaklık fırsatlarını değerlendirerek, yeni başarı hikayeleri yazacağız. Güçlü ve global insan kaynağımızın yeteneklerini geliştirerek hep birlikte organizasyonumuzun etkinliğini en üst seviyeye çıkaracağız.

Sizler sayesinde Sektöründe binlerce yerli firma arasında lider konumunu koruyacak, Türkiye’ de  sektörün çok uluslu markaları ile aynı platformlarda bulunmaya ve bir dünya oyuncusu olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

VALTER’in başarılarında ve geleceğe dair sağlam hedefler belirleyebilmesinde en önemli pay çalışanlarımız, servislerimiz, tedarikçilerimiz, çözüm ortaklarımız ve özellikle markamıza sonsuz güven duyan müşterilerimizin, paydaşlarımızındır.

Bu vesile ile tüm Ekip Arkadaşlarıma, Müşterilerimize ve Çözüm Ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Murat AĞCABAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurumsal kataloğumuzu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.