40-FUL Bakü

Açıklama

İlk olarak 1960larda inşa edilen füniküler, eski kentin özgün Bakü Bulvarını, yukarıdaki tepede konumlanan modern konutları ve iş merkezlerini içeren bölgeyle birleştirir. Üst taraftaki istasyon, Parlamento binasının yanında yer alan 190 metre uzunluğundaki üç fütüristik kulenin, Alev Kulelerinin yanında yer alır. Aşağıdaki terminal, Ulusal Bayrak Meydanının ve Hazar Denizi kıyısında 2012 Eurovision Şarkı Yarışmasının yapıldığı Kristal Salonun yürüme mesafesiyle 10 dakika uzağındadır.

Füniküler, orada yaşayanlar ve ziyaretçiler için uygun bir ulaşım olanağı sunduğu için sıkça kullanılır oldu. Yukarıdaki terminal harika bir kent ve deniz manzarası sunar. Aslında kurulumun tamamı çekicidir, istasyonların etkileyici eğimli tasarımı ve parlak siyah ve gümüş kabinlerin ahşap tepede parlayan kabinleri oldukça caziptir.

Füniküler tepeden tırnağa bakımdan geçmiştir. Yalnız eğim hizası korunmuştur; çekme halatlarını sıkıştırma makaraları çeker. Eski Rus vagonları bile yeni İsviçre yapımı vagonlarla değiştirilmiştir. Hallmark İsviçre ve Avusturya kalitesi kurulumun her yerinde görülmektedir. Füniküler Garaventa ve kabinler CWA tarafından arz edilmiştir: istasyonların çelik-cam yapıların mühendislik ve mimari tasarımı ile cam unsurları Avusturya’dandır. Bakım süresi, sözleşmenin imzalanmasından sonra toplam on ayı bulmuştur. Graventa ve projenin yerel yüklenicileri arasından yetkin işbirliği yardımıyla proje sorunsuz ve gecikmesiz teslim edilmiştir.

Teknik Özellikler

  • Müşteri A + A Group of Companies
  • Konum Baku, Azerbeycan
  • Kot Farkı 91m
  • Eğik Uzunluk 430m
  • Hız 3m/s
  • Kapasite 600 p/h

Diğer Projeler